حفاظت از محیط زیست و مسئولیت اجتماعی شرکت آرماسل

عایق بندی کارآمد تجهیزات در ساختمان ها و صنایع، یکی از ساده ترین و بهترین راه های صرفه جویی در انرژی و کاهش انتشار CO2 است. آرماسل به عنوان رهبر جهانی فوم های انعطاف پذیر عایق برای بازار عایق بندی تجهیزات و همچنین پیشگام در تولید محصولات فوم مهندسی شده که در میلیون ها ساختمان و کارخانه در سراسر جهان نصب شده است، کمک زیادی به کاهش جهانی انتشار گازهای گلخانه ای می‌کند.

تعهد به محیط زیست

آرماسل، با تولید محصولات صرفه جویی در انرژی، علاوه بر ایفای نقشی مهم در حفاظت از محیط

زیست، به صورت فعالانه نیز در حفظ و مراقبت از محیط زیست میکوشد.

حفاظت از محیط زیست یکی از ستون های اصلی ارزش های شرکت آرماسل است. این بخش که جزئی جدایی ناپذیر از استراتژی کسب و کار به شمار می‌آید، با سایر اهداف شرکت در یک درجه اهمیت قرار میگرد. دستورالعمل های زیست محیطی همه کارمندان آرماسل در سراسر جهان را ملزم به حفاظت از محیط زیست و صرفه جویی در منابع طبیعی میدارد.

آرماسل برای استفاده موثر از منابع، به طور مداوم در جستجوی راه هایی برای کاهش مصرف مواد اولیه، مصرف انرژی و کاهش تولید زباله است. در این شرکت سیستم هایی هوشمند برای بازیافت زباله های تولیدی توسعه یافته اند. اکثر مناطق تولید کننده مطابق با استاندارد بین المللی زیست محیطی ایزو ۱۴۰۰۰ گواهی شده اند و تمام کارخانه های اروپایی از این نظر تایید شده هستند. آرماسل همچنین جزو موسسان بنیاد عایق کاری اروپا (EiiF) است که هدف آن ارتقا و بهینه سازی سیستم های عایق بندی در کارخانه های صنعتی می‌باشد.

برای ارائه تصویری دقیق از پتانسیل صرفه جویی در انرژی توسط عایق لوله های گرمایشی و آب گرم، آرماسل مطالعه ای علمی به دانشگاه کاسیسل (Zentrum für umweltbewusstes Bauen)، که یک مرکز تحقیقاتی برای مطالعه تکنیک ها و مواد ساخت و ساز پایدار است، سفارش داد.

بر اساس یافته های این مطالعه و مطالعات بیشتر در سال ۲۰۱۴، آرماسل تبدیل به اولین تولید کننده مواد منعطف در جهان شد که محصول خود را در تمام مدت استفاده از آن، مورد بررسی قرار داده است.

تعهد اجتماعی

در سال های اخیر، آرماسل در سیاست های مدیریتی و کارمندی خود تاکید بیشتری بر ابعاد اجتماعی پایداری زیست داشته است. در سال ۲۰۰۵، آرماسل بخاطر تعهد برجسته خود در زمینه مسائل زیست محیطی و اجتماعی، موفق به دریافت جایزه اخلاق در کسب و کار شد. این جایزه که با عنوان  مسئولیت اجتماعی شرکت ها یا (CSR) شناخته میشود، به شرکت هایی که رفتار نمونه ای نسبت به کارمندان و محیط زیست دارند، ارائه می شود.

در سال ۲۰۰۶، آرماسل به قرارداد جهانی سازمان ملل متحد، مهمترین شبکه جهانی کسب و کار با هدف جهانی سازی پایدار سازی محیط زیست، پیوست. از آن زمان، این شرکت پروژه های متعددی را با تعهد به این قرارداد اجرا کرده است.

آرماسل به عنوان شرکتی جهانی، از پروژه های محلی مانند کمک به کودکان در سریلانکا، سکونت بشردوستانه در ایالات متحده، نگهداری باغ های عمومی، کمک های منظم برای مدارس، بیمارستان ها، باشگاه های ورزشی و امکانات برای معلولین و همچنین مشارکت با سازمان های غیر انتفاعی برای انجام آن ها و هر برنامه ای که به جوامع محلی مورد فعالیت آرماسل کمک کند، حمایت می کند.

در سال ۲۰۱۱، این شرکت دستور العملی رفتاری اتخاذ کرد که بر طبق آن همه کارکنان در سراسر جهان را موظف به رعایت موازین اخلاقی نمود. این دستور العمل آرماسل بر اساس ارزش ها و اصولی است که در سراسر گروه آرماسل اعمال می گردد.

دستورالعمل حفاظت از محیط زیست آرماسل

هدف ما این است که همه فعالیت های تجاری را در جهت حفاظت از طبیعت هدایت کنیم. سیاست زیست محیطی ما بر اساس اصول زیر است:

  • الزام به تولید محصولاتی که وقتی توسط مشتریان و مصرف کنندگان مورد استفاده قرار میگیرند، هیچ خطری برای محیط زیست نداشته باشند.
  • تهیه اطلاعات در مورد ذخیره سازی، استفاده و دفع محصولات ما.
  • حفاظت از منابع طبیعی با استفاده از مواد خام و مسئولیت پذیری در مصرف انرژی.
  • استفاده از فن آوری های سازگار با محیط زیست در تحقیق و تولید. با انجام این کار، ایمنی را در محل کار افزایش می دهیم و از جوامع و محیط زیست حفاظت می کنیم.
  • جلوگیری و کاهش زباله، با استفاده از بازیافت و سیستم های دفع سازگار با محیط زیست.
  • کاهش خطر آلودگی خاک، هوا و آب تا بیشترین حد ممکن
  • آمادگی برای شرایط باالقوه خطرناک برای محافظت از مردم و محیط زیست.